Abban talán mindannyian egyet érthetünk, hogy egy jövőképből stabil jelent felépíteni nem kevés munkával járó feladat. Az ember tervez, remé...
Szakál Csaba - Az En Garde Winery alapítója Chris Hardy fotója Forrás: https://www.engardewinery.com/ |
A híres Sonoma völgyi borvidéken nemcsak borászati tehetségét kezdte el kamatoztatni de a sorsnak köszönhetően feleségét, Sandrát is itt ismerte meg. Ma már 22 éve élnek együtt boldog házasságban és nevelik fiukat, Adamt.
Csabi a feleségével, Sandrával egy őszi borkóstolón. Forrás: https://www.facebook.com/EnGardeWinery/ |
Az akkor még amatőr borászként működő Csabit és családját folyamatos sikerek érték és így 2007-ben módjukban állt megalapítani az En Garde Winderyt. A név az erősséget, a fegyelmet és a magas szintű kitartást jelöli.
Mint ahogy azt mondani szokás, a kemény munka meghozza a gyümölcsét. Így volt ez a borászattal is, aminek alapítása után 5-6 évbe telt gazdasági sikereket aratni. Ez annak a különleges eljárásnak is köszönhető, miszerint a borok átlagosan 2 évet töltenek a hordókban és még kettőt a palackban mielőtt kikerülnek a piacra. Így akinek lehetősége adódik egy En Garde által palackozott italhoz az biztos lehet benne, hogy minőségi italt tart a kezében. A borászat első néhány évében rengeteg kiadással kellett számolniuk így viszont az igazi minőség erős alapköveit sikerült mindörökre lefektetni.
2013-as Pinot Reserve Forrás: https://www.facebook.com/EnGardeWinery/ |
“Kaliforniában nagyon sok a bevándorló és elég sok itteni híres borász származik Európából. Így a Magyar származásom talán kifejezetten segített, hiszen kuriózumnak számít.” - magyarázta Csabi.
A borászat nemrég előállt egy exkluzívan Csabi által készített különlegességgel ami egy portói jellegű bor málnából, szederből, gránátalmából és meggyléből készítve. A kirobbanó népszerűségű gyümölcsös különlegesség Csabi édesanyjának nevét viseli: Magdaléna.
A borászat és a Szakál család részesei, és elszenvedői voltak a 2017-es sonomai erdőtűznek, amiről Csabi szintén mesélt nekem.
“A tűz a szüret alatt kezdődött és több mint két hétig tartott. Az első napokban azt hallottuk, hogy a borászat leégett de később kiderült, hogy csodával határos módon az épület mégis egyben maradt.”
Ebben az időben a vidék áram és víz nélkül maradt ami akár hátráltathatta vagy teljesen felfüggeszthette volna a borkészítés folyamatát. Csabi ekkor nem hátrált meg és kézzel kezdte folytatni a bor készítését, akárcsak gyermekkorában a Kishegyen, Jászberény határában.
Munkálatok közben. Forrás: https://www.facebook.com/EnGardeWinery/ |
A Szakál család szerencséje követte őket az erdőtűz alatt is, ugyanis sikerült majdnem mindent leszüretelniük még az emésztő tűz pusztítása előtt. Az egyetlen áldozat a Cabernet Franco lett. Ezen kívül közvetlen kár nem érte a kitartó és lelkiismeretes családot és elmondásuk szerint rendkívül szerencsésnek és áldottnak tartják magukat.
Forrás: https://www.facebook.com/EnGardeWinery/ |
Nincsenek megjegyzések