Az ernyőszervezetben a következő szervezetek vesznek részt: A washingtoni megállapodás aláírói balról jobbra: Czaun Miklós, elnök, ...
New Yorki Magyar Tudományos Társaság
USA Nyugati Parti Magyar Tudósklub
Bostoni Amerikai Magyar Tudósklub
Az MTA-AMB kettős céllal alakult:
1. képviseli és támogatja az MTA nyilvántartásában szereplő kutatókat (az MTA helyi köztestületi tagjait), nyilvános fórumot biztosít számukra a szakmai eszmecserére. A tudományos kutatás és az elért eredmények megvitatásának ilyen fórumai a konferenciák, neves szakemberek előadásai, jubileumi ülésszakok és a tudományos élet egyéb jellegű találkozói. Különösen támogatja az USA-ban élő magyar származású tudósoknak az MTA Köztestületébe való belépését és a magyar tudósok globális hálózatába való bekapcsolódását.
2. az amerikai magyarok felé igyekszik képviselni a tudományos közösséget és az MTA-t, illetve az MTA felé képviseli az MTA amerikai Köztestületi tagjait. Arra törekszik, hogy közvetítse a tudományos ismereteket és eredményeket, képviselje a tudományosan megalapozott álláspontokat és véleményeket, növelje a tudás és a tudomány presztízsét.
Akik szeretnének a most megalakult MTA-AMB tagjai lenni és tudományos fokozattal rendelkeznek, regisztrálhatnak és beléphetnek az MTA Köztestületébe, a globális, Kaliforniától Ausztráliáig terjedő magyar tudományos hálózatba. A regisztrációt az Akadémiai Adattáron keresztül történik.
Az alábbi linken lehet tájékozódni a belépés feltételeiről, a csupán néhány percet igénylő elektronikus belépés módjáról.
http://mta.hu/magyar-tudomanyossag-kulfoldon/az-mta-kulso-koztestulete-105575
Felvételi kérelmet az Akadémiai Adattár alábbi linkjén keresztül rögzíthető
https://aat.mta.hu/aat/Registration/ExternalPublicBody
Nincsenek megjegyzések